BITEhack
BITEhack, czyli BEST IT Extended Hackathon, to projekt organizowany przez krakowską grupę BEST-u. Jest to 24-godzinny maraton programowania, w trakcie którego jury spośród uczestników wyłania studentów z najlepszym pomysłem i wykonaniem określonego wcześniej zadania.

Hackathon jest świetnym wydarzeniem dla miłośników szeroko pojętej informatyki, robotyki czy programowania. Podzielony jest na 2 kategorie: programistyczną, która polega na stworzeniu aplikacji o podanej tematyce lub do wyznaczonego celu, oraz robotyczną, w której uczestnicy tworzą robota lub maszynę zgodnie z określonym wcześniej zadaniem.

Wyniki całodobowej pracy ocenia jury, w którego skład wchodzi grono profesorskie Akademii Górniczo - Hutniczej oraz przedstawiciele partnerów wydarzenia.

Poczas trwania konkursu uczestnicy mogą wziąć udział w rekrutacji do firm, które zostały Partnerami projektu. Mają także do dyspozycji specjalne strefy, w których mogą w spokoju i ciszy zrelaksować się, zdrzemnąć czy integrować z innymi grając w gry planszowe lub konsolowe.