Projekty

BITEhack

BITEhack - czyli BEST IT Extended hackathon. Jedno z największych wydarzeń Stowarzyszenia Studentów BEST AGH Kraków. Jest to następca odbywającego się od 8 lat projektu BAIT (BEST Automatics & IT Festival), który w tym roku przybiera nową, innowacyjną formę. Hackathon jest podzielony na dwie konkurencje: klasycznąoraz robotyczną. Wydarzenie   jest   skierowane   do   miłośników   programowania,   a   w   szczególności   studentów   kierunków związanych  z rynkiem IT takich jak: informatyka, elektronika, automatyka i robotyka.

 

EBEC

European Best Engineering Competition to największy konkurs inżynierski w Europie, który pozwala studentom wcielić nawet najbardziej szalone pomysły w życie. Składa się on z dwóch kategorii, gdzie można między innymi zbudować własnego, wielofunkcyjnego robota czy wymyślić najciekawsze zastosowanie wirtualnej rzeczywistości. Konkurs ten składa się z trzech etapów: lokalnego, ogólnopolskiego oraz międzynarodowego. Na każdym szczeblu na uczestników czeka zacięta rywalizacja.

ITP

Jednym z flagowych projektów organizowanych przez BEST AGH Kraków są Inżynierskie Targi Pracy. Wydarzenie to, każdej    wiosny,   od   dziewiętnastu   lat   ma   na   celu   umożliwienie    bezpośredniego   kontaktu   między   studentem, a pracodawcą. Naszym priorytetem jest dotarcie do jak największej ilości młodych ludzi oraz przedsiębiorstw z różnych branż. Od dwóch lat ITP odbywa się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, a rokrocznie gromadzi się tam ponad 60 inżynierskich firm.

CadCompetition

Cad Competition to cykl warsztatów i konkursów dotyczących projektowania w programach typu CAD. Uczestnicy wydarzenia mają okazję poznać podstawy obsługi programów: AutoCAD, Inventor, Revit MEP oraz 3DS Max. Ponadto przy współpracy z firmami przeprowadzane są konkursy ze znajomości programów CATIA i Inventor.

Kursy Naukowe

Jednymi z największych projektów realizowanych na szczeblu międzynarodowym są kursy naukowe organizowane przez każdą grupę lokalną BEST-u. Projekt ten świetnie wpisuje się zarówno w nasze cele, jak i wartości naszego Stowarzyszenia takie jak: przyjaźń, zabawa, nauka oraz rozwój. Kursy naukowe odbywają się w czterech różnych sezonach: wiosna, lato, jesień oraz zima. Długość każdego kursu waha się od od jednego do dwóch tygodni.