Projekty

Inżynierskie Targi Pracy

Jednym z flagowych projektów organizowanych przez BEST AGH Kraków są Inżynierskie Targi Pracy. Wydarzenie to, każdej    wiosny,   od   dwudziestu trzech lat   ma   na   celu   umożliwienie    bezpośredniego   kontaktu   między   studentem, a pracodawcą. Naszym priorytetem jest dotarcie do jak największej ilości młodych ludzi oraz przedsiębiorstw z różnych branż. Od pięciu lat ITP odbywa się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, a rokrocznie gromadzi się tam ponad 60 inżynierskich firm. Tegoroczna edycja odbywa się w formie zdalnej.

Kursy Naukowe

Jednymi z największych projektów realizowanych na szczeblu międzynarodowym są kursy naukowe organizowane przez każdą grupę lokalną BEST-u. Projekt ten świetnie wpisuje się zarówno w nasze cele, jak i wartości naszego Stowarzyszenia takie jak: przyjaźń, zabawa, nauka oraz rozwój. Kursy naukowe odbywają się w czterech różnych sezonach: wiosna, lato, jesień oraz zima. Długość każdego kursu waha się od od jednego do dwóch tygodni.

BITEhack

BITEhack - czyli BEST IT Extended hackathon. Jedno z największych wydarzeń Stowarzyszenia Studentów BEST AGH Kraków. Jest to następca odbywającego się od 8 lat projektu BAIT (BEST Automatics & IT Festival), który trzy lata temu przeszedł rebranding, przybierając nową, innowacyjną formę. Hackathon jest podzielony na dwie konkurencje: klasyczną oraz robotyczną. Wydarzenie   jest   skierowane   do   miłośników   programowania,   a   w   szczególności   studentów  kierunków związanych  z rynkiem IT takich jak: informatyka, elektronika, automatyka i robotyka.

 

General Assembly Krakow 2019

General Assembly to międzynarodowa konferencja i jednocześnie największe wydarzenie organizacji Board of European Students of Technology. W czasie obrad gromadzi się ponad 300 studentów, w tym reprezentanci 97 grup lokalnych oraz zarząd międzynarodowy BEST-u, których wspólnym celem jest ukierunkowanie organizacji na dalszy rozwój. Corocznie wybierane jest miasto pełniące funkcję gospodarza, w 2019 roku to właśnie Kraków gościł delegatów.

EBEC

European BEST Engineering Competition (EBEC) jest flagowym projektem Board of European Students of Technology. Jest to największy konkurs inżynierski w Europie a jego celem jest wyłonienie studentów posiadających wszechstronną wiedzę inżynierską oraz praktyczne umiejętności z zakresu nauk technicznych.