Projekty


BEST Automatics & IT Festival to święto wszystkich miłośników technologii informatycznych i robotów. Projekt ten pozwala w przystępny sposób poszerzyć wszystkim uczestnikom wiedzę z zakresu informatyki, automatyki, mechatroniki, elektroniki oraz telekomunikacji. Wydarzenie co roku gromadzi setki pełnych pasji, kreatywności i chęci współzawodnictwa studentów uczelni technicznych. Projekt jest podzielony na trzy części: Hackathon, Turniej Robotów oraz Warsztaty.

EBEC

European Best Engineering Competition to największy konkurs inżynierski w Europie, który pozwala studentom wcielić nawet najbardziej szalone pomysły w życie. Składa się on z dwóch kategorii, gdzie można między innymi zbudować własnego, wielofunkcyjnego robota czy wymyślić najciekawsze zastosowanie wirtualnej rzeczywistości. Konkurs ten składa się z trzech etapów: lokalnego, ogólnopolskiego oraz międzynarodowego. Na każdym szczeblu na uczestników czeka zacięta rywalizacja.

ITP

Jednym z flagowych projektów organizowanych przez BEST AGH Kraków są Inżynierskie Targi Pracy. Wydarzenie to, każdej wiosny, od dziewiętnastu lat ma na celu umożliwienie bezpośredniego kontaktu między studentem z pracodawcą. Naszym priorytetem jest dotarcie do jak największej ilości młodych ludzi oraz przedsiębiorstw z różnych branż. Od dwóch lat ITP odbywa się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, a rokrocznie gromadzi się tam ponad 60 inżynierskich firm.

IMPM

I'm a Project Manager to wydarzenie związane z tematyką zarządzania projektami. Skierowane jest do studentów Akademii Górniczo-Hutniczej chcących zgłębić tajniki planowania, organizacji i kontroli projektu oraz dowiedzieć się w jaki sposób sprawnie zarządzać zasobami ludzkimi. Wykorzystując doświadczenie i wiedzę profesjonalistów chcemy w jak najlepszy sposób przybliżyć tę tematykę studentom.

CadCompetition

Cad Competition to cykl warsztatów i konkursów dotyczących projektowania w programach typu CAD. Uczestnicy wydarzenia mają okazję poznać podstawy obsługi programów: AutoCAD, Inventor, Revit MEP oraz 3DS Max. Ponadto przy współpracy z firmami przeprowadzane są konkursy ze znajomości programów CATIA i Inventor.

Kursy Naukowe

Jednymi z największych projektów realizowanych na szczeblu międzynarodowym są kursy naukowe organizowane przez każdą grupę lokalną BEST-u. Projekt ten świetnie wpisuje się zarówno w nasze cele, jak i wartości naszego Stowarzyszenia takie jak: przyjaźń, zabawa, nauka oraz rozwój. Kursy naukowe odbywają się w czterech różnych sezonach: wiosna, lato, jesień oraz zima. Długość każdego kursu waha się od od jednego do dwóch tygodni.