CadCompetition

Cad Competition to cykl warsztatów i konkursów dotyczących projektowania w programach typu CAD, który ma za sobą już trzy edycje. Przy ostatniej edycji spośród ponad 800 aplikacji wybrano 120 osób, które odbyły certyfikowane szkolenia.

Sponsorem Głównym Cad Competition jest Newag S.A.


Cad Competition
to innowacyjny projekt dla studentów AGH składający się z dwóch części. Pierwsza część, to cykl darmowych warsztatów z programów typu CAD (Computer Aided Design), wykorzystywanych do dwuwymiarowego (2D) i trójwymiarowego (3D) komputerowego wspomagania projektowania. Składa się ona z warsztatów, które w zeszłych latach prowadzone były przez certyfikowanych szkoleniowców firmy Cadsoft. Ostatnia edycja składała się z 4 warsztatów z obsługi programów: AutoCAD, Inventor + druk 3D, Revit MEP oraz 3ds Max.
Druga część, to konkursy umiejętności posługiwania się programami typu CAD. Podczas zmagań konkursowych studenci starają się rozwiązać rzeczywiste problemy konstrukcyjne przy wykorzystaniu różnego oprogramowania - w zeszłej edycji była to CATIA oraz Inventor. Nakład pracy, odwaga i poświęcony czas procentuje, ponieważ studenci mają szansę wygrać płatne staże, a nawet pracę na cały etat!