BEST Automatics & IT Festival

BAIT
BAIT, czyli BEST Automatics & IT Festival to nowatorski projekt naszego Stowarzyszenia skierowany do studentów zainteresowanych szeroko pojętą branżą informatyczną.
BAIT, czyli BEST Automatics & IT Festival, to projekt organizowany już po raz ósmy przez Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków. Umożliwiamy pasjonatom szeroko pojętego programowania i nowoczesnych technologii rozwinięcie swoich umiejętności w dziedzinach informatyki, robotyki i elektroniki oraz wzięcie udziału w wielu atrakcyjnych konkursach, w których zostanie sprawdzona ich pomysłowość, umiejętności techniczne oraz zdolność do rozwiązywania problemów natury inżynierskiej. Wszystko to w atmosferze współzawodnictwa i dobrej zabawy.

TURNIEJ ROBOTÓW Trzyosobowe zespoły przygotowują mobilne roboty budowane z klocków LEGO Mindstorms. Następnie dzielą się efektami swojej pracy podczas Finału Turnieju Robotów, gdzie mierzą się z takimi zadaniami jak ucieczka z labiryntu, podążanie za wyznaczoną linią, czy walki sumo robotów.

WARSZTATY IT Podczas wykładów i warsztatów usłyszysz o bieżących nowinkach z branży IT, oraz nauczysz się umiejętności, które pozwolą Ci zaistnieć na rynku pracy. Spotkania poprowadzą przedstawiciele wiodących firm z branży IT, dając zainteresowanym możliwość poznania specyfiki ich pracy i bezpośredniej interakcji z potencjalnym pracodawcą.

HACKATHON Zadaniem maksymalnie czteroosobowych drużyn jest stworzenie w 24 godziny prototypu rozwiązania technologicznego oraz opracowanie planu biznesowego i pomysłu na dalszy rozwój projektu. Liczy się przede wszystkim kreatywność oraz umiejętność pracy w zespole i organizacji czasu.